reklama:

DotPay

Platnosci.pl

Przelewy24

eCard

Moneybookers

Transferuj.pl

Cashbill

PayU

BlueCash

SimPay

HotPay.plO serwisie

Platnosci24.com to poradnik poświęcony płatnościom internetowym. W zwięzły i przystępny sposób opisujemy możliwości wdrożenia płatności na stronach WWW.

SimPay

O SimPay.pl

SimPay jest to system płatności SMS Premium, gdzie jak sama nazwa wskazuje umożliwia dokonywanie płatności przez telefon komórkowy.

Klient zainteresowany zakupem danej usługi bądź produktu, jest zobligowany do wysłania wiadomości tekstowej o specjalnej treści np. SIM.PREMIUM na na cztero, lub pięciocyfrowy numer premium. W wiadomości zwrotnej otrzyma jednorazowy kod, umożliwiający autoryzacje zamówienia.

Jak skorzystać

Przyjmowanie płatności przez SMS jest niezwykle proste. Aby otrzymać swoją własną treść SMS, należy zarejestrować konto w serwisie SimPay i określić swój status prawny. Oferta SimPay jest skierowana zarówno dla osób prywatnych jak i firm.

Po wprowadzeniu wszystkich danych osobowych, niezbędna będzie ich weryfikacja w formie przelewu 1 zł na rachunek firmy SimPay. Administracja do 24 godzin potwierdzi zgodność wprowadzonych danych.

Następnie możemy przystąpić do zdefiniowania tzw. usługi, gdzie ustalamy swoją własną komendę SMS (Czyli to co wysyła klient), treść wiadomości zwrotnej oraz numer na który mają być wysyłane wiadomości. (Mamy możliwość ustawienia kilku numerów)

Wciągu kilku godzin, Twoja usługa zostanie aktywowana przez administrację.

Implementacja

System płatności SimPay możemy podłączyć w prosty sposób z naszym serwisem za pomocą rozbudowanej dokumentacji technicznej którą znajdziemy pod adresem https://simpay.pl/dokumentacja-api. W razie jakichkolwiek problemów, administracja służy pomocą.

SimPay weryfikuje nadchodzące płatności w czasie rzeczywistym, całą dobę. Proces płatności od momentu wysłania SMS, a wprowadzenia kodu zwrotnego trwa maksymalnie 20 sekund, co czyni go atrakcyjną metodą zapłaty.

Rozliczenia

Rozliczenia następują w cyklach miesięcznych, czyli prowizja uzyskana w np. Czerwcu zostanie rozliczona w ok. połowie lipca. SimPay, jako jedyny obecnie operator płatności umożliwia wypłatę 80% zgromadzonej prowizji w trakcie okresu rozliczeniowego. Czyli 80% zebranej kwoty zostanie wypłacone do 24 godzin od momentu zlecenia dyspozycji wypłaty. Pozostała część zostanie wypłacona kolejnego miesiąca.

Do każdej wypłaty jest generowany specjalny raport uwzględniający uzyskane SMS-y w danym przedziale czasowym. Na jego podstawie, w zależności od statusu prawnego partnera:
firma - wystawia fakturę VAT, którą następnie opłaca SimPay,
osoba prywatna - generowana jest umowa-zlecenie, od której odciągany jest podatek dochodowy, i reszta zostaje rozliczona przez SimPay na konto bankowe wskazane przez partnera.

Stawki prowizji możemy znaleźć na:
https://simpay.pl/dokumenty/simpay_stawki_prowizji_01_05_15.pdf
ofertę handlową znajdziemy pod adresem:
https://simpay.pl/dokumenty/oferta_handlowa_simpay_21_05_2015.pdf

Platnosci24.com © 2010-2017 Płatności i przelewy online, systemy płatności i portfele internetowe, płatności sms premium rate, direct billing | Polityka prywatności | Polityka cookies