reklama:

DotPay

Platnosci.pl

Przelewy24

eCard

Moneybookers

Transferuj.pl

Cashbill

PayU

BlueCash

SimPay

HotPay.plO serwisie

Platnosci24.com to poradnik poświęcony płatnościom internetowym. W zwięzły i przystępny sposób opisujemy możliwości wdrożenia płatności na stronach WWW.

PayU - płatności online dla osób prywatnych 

O Payu 

PayU jest systemem należącym do tej samej firmy, która jest właścicielem systemu Platnosci.pl. Jego przeznaczenie jest jednak zupełnie inne. W przeciwieństwie do większości systemów płatności, opisanych w tej witrynie, PayU NIE służy do obsługi sklepów internetowych i e-biznesów. Ideą systemu jest obsługa pojedynczych transakcji wykonywanych w internecie przez osoby prywatne.

Dzięki PayU, nie musisz już czekać kilka dni na zapłatę przelewem np. za towar sprzedany na Allegro – pieniądze otrzymasz natychmiast i będziesz mógł od razu przystąpić do wysyłki towaru. Z PayU możesz otrzymywać pieniądze przez internet, nawet nie posiadając konta w internecie!

Zasada działania PayU 

Zasada działania PayU

Obsługiwane metody płatności 

W PayU możesz płacić na 3 różne sposoby: 

  • Przelewem internetowym z 17 róznych banków (mBank, Multibank, Inteligo, BZ WBK, Nordea, PKO BP, BPH, Bank ING, Pekao SA, Lukas Bank, Polbank, Bank Millenium, Kredyt Bank, BGŻ, Deutsche Bank, Raifeissen, Citibank)
  • Kartą płatniczą
  • Gotówką - z wykorzystaniem druczków (blankietów). Płatności możesz dokonać w dowolnej placówce dowolnego banku lub na poczcie. 

Opłaty i prowizje w PayU 

Niezależnie od tego czy płacisz kartą przelewem, prowizja PayU jest stała i wynosi 2,9% + 0,30zł od każdej transakcji. Co ważne, koszty te może ponieść odbiorca płatności (transakcja „aukcja”) lub płatnik (transakcja „aukcja z Escrow”) - wybór należy do Ciebie. Wypłata środków w PayU jest darmowa, chyba, że chcesz otrzymać pieniądze do domu przez pocztę – wtedy musisz pokryć koszty przekazu pocztowego. 

Przydatne informacje 

- Czas potwierdzenia transakcji w PayU wynosi zwykle do 1 godziny. W niektórych przypadkach może on być jednak dłuższy i wynieść nawet 1 dzień. Dzieje się tak np. dla płatności kartą w przypadku zwykłych użytkowników. Można jednak zweryfikować swoje dane i przez to skrócić ten czas do 1 godziny. 

- Cała "obsługa" transakcji w PayU odbywa się za pomocą poczty e-mail i konta w PayU. Definiując płatność, jej odbiorca otrzyma rachunek do opłacenia mailem, w ten sam sposób otrzymacie (Ty i druga strona transakcji) potwierdzenia wpłaty. Żeby natomiast dokonać samej płatności, musisz zalogować się do swojego konta PayU. Płatność odbywa się bowiem z Twojego konta w systemie.

- Nie ma możliwości integracji PayU ze sklepem czy stroną internetową. PayU obsługuje wyłącznie pojedyncze transakcje pomiędzy prywatnymi osobami.

- Niezależnie od tego czy chcesz dokonać płatności czy też odebrać pieniądze za pośrednictwem PayU, musisz posiadać konto w systemie. Rejestracja jest darmowa i trwa dosłownie 3 minuty.

- Dzięki PayU możesz otrzymywać pieniądze przez internet, nawet nie posiadając konta  w banku. Jest to możliwe, ponieważ PayU umożliwia wypłatę środków przekazem pocztowym, prosto do Twojego domu. 

>>>Zacznij korzystać z systemu PayU już teraz<<<

Platnosci24.com © 2010-2017 Płatności i przelewy online, systemy płatności i portfele internetowe, płatności sms premium rate, direct billing | Polityka prywatności | Polityka cookies