reklama:

Przelewy online

Płatności kartą płatniczą

SMS Premium

Portfele internetowe

Płatności gotówkoweO serwisie

Platnosci24.com to poradnik poświęcony płatnościom internetowym. W zwięzły i przystępny sposób opisujemy możliwości wdrożenia płatności na stronach WWW.

Płatności SMS Premium

Telefon komórkowy już dawno przestał pełnić wyłącznie swą pierwotną funkcję. Dzisiaj komórki z powodzeniem zastępują aparaty, kamery czy odtwarzacze muzyki. Dzięki funkcji SMS telefony komórkowe mają również zastosowanie w płatnościach internetowych, a konkretnie w mikropłatnościach.

>>>Dowiedz się czym są mikropłatności<<< 

Płatności SMS, poprzez usługę Premium SMS, są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie kwota transakcji jest na tyle niska, że przelewy online czy płatności kartą nie są warte zachodu. Korzystają z nich głównie Ci sprzedawcy, którzy chcą w pełni zautomatyzować sprzedaż drobnych usług. 

Charakterystyka płatności SMS 

Szybkość - wysłanie SMS i otrzymanie wiadomości zwrotnej z kodem do wykupionej usługi trwa kilka sekund. Płatności SMS to najszybsza forma płatności w sieci. Co więcej, dostęp do usług poprzez SMS Premium jest zautomatyzowany – kupujący natychmiast ma dostęp do tego, za co zapłacił. 

Opłaty - premium SMS to forma płatności obarczona najwyższymi prowizjami ze wszystkich metod płatności w Internecie. Sprzedawca otrzymuje tylko 40 – 55% wartości netto SMS-a. Przykładowo, kupujący wysyłając SMS za 2,44zł w rzeczywistości płaci sprzedawcy tylko ok. złotówki. Resztę (1,44zł) zabierają pośrednicy. 

Bezpieczeństwo - ze względu na bardzo niskie kwoty, w przypadku płatności SMS nie ma co mówić o bezpieczeństwie. Warto jednak wiedzieć, że jest to forma płatności, w której praktycznie niemożliwy jest zwrot pieniędzy jeżeli np. popełnimy błąd wpisując treść SMS-a albo nie dotrze do nas SMS zwrotny. 

Dostępność - płatności SMS to najszerzej dostępna metoda płatności przez internet – w końcu prawie każdy ma dzisiaj komórkę. Z drugiej jednak strony ma ona zastosowanie jedynie w mikropłatnościach. 

Ograniczenia - usługa Premium SMS jest ograniczona przez koszt pojedynczego SMS-a. Najdroższe SMS-y obsługiwane przez systemy płatności „kosztują” 25zł netto, z czego tylko ok. 12zł trafia do sprzedawcy. Płatności SMS mogą więc być stosowane tylko w drobnych transakcjach. 

Jak to działa? 

Usługa Premium SMS polega na wysłaniu specjalnego SMS-a pod wskazany numer. Treść SMS-a i numer, pod który należy go wysłać, jest podany na stronie sprzedawcy. Po wysłaniu wiadomości, otrzymujemy zazwyczaj SMS zwrotny, zawierający specjalny kod. Po wpisaniu go w odpowiednie miejsce, otrzymujemy dostęp do wykupionej usługi.

Co polecamy? 

Jest wiele systemów, które oferują obsługę transakcji SMS Premium. Z naszej strony polecamy stabilną platformę HotPay.pl:

HotPay Premium SMS

 

 

 

 

Dowiedz się więcej o systemie: HotPay.pl - SMS Premium.

Serwis HotPay zajmuje obecnie 1 miejsce w rankingu systemów obsługi SMS Premium w Polsce:  Ranking firm SMS Premium

Platnosci24.com © 2010-2017 Płatności i przelewy online, systemy płatności i portfele internetowe, płatności sms premium rate, direct billing | Polityka prywatności | Polityka cookies