reklama:

O płatnościach internetowych

Jak to działa?

Formy płatności w Internecie

Korzyści

Bezpieczeństwo płatności

Mikropłatności

Wybór systemu płatności

Instalacja płatnościO serwisie

Platnosci24.com to poradnik poświęcony płatnościom internetowym. W zwięzły i przystępny sposób opisujemy możliwości wdrożenia płatności na stronach WWW.

Mikropłatności 

Mikropłatności odgrywają coraz większą rolę w Internecie. Codziennie wykonywanych są tysiące transakcji, których wartość nie przekracza 10zł. Choć kwota wydaje się śmieszna, coraz więcej firm specjalizuje się właśnie w obsłudze tych niewielkich, wydawałoby się, płatności.

Powód jest prosty: oprócz sprzedaży miejsca reklamowego, to właśnie oferowanie drobnych usług z wykorzystaniem mikropłatności jest głównym dochodem dla stron internetowych, których są w sieci miliony.

Dzięki mikropłatnościom zarabiają np. katalogi stron, serwisy społecznościowe, blogi itd.
 

Mikropłatności mają zastosowanie m.in. w przypadku:

  • Wydzielonych, płatnych części stron i serwisów
  • Płatnego dostępu do filmów wideo i muzyki, umieszczonych na stronach
  • Zamieszczaniu ogłoszeń na stronach www
  • Płatnych dodatków do gier i konkursów internetowych
  • Wspierania organizacji charytatywnych 

Za górną granicę mikropłatności uznaje się zazwyczaj 10-20zł. Najczęściej ich kwoty są jednak drobniejsze i nie przekraczają kilku złotych. W takim wypadku płatność kartą płatniczą czy przelew online są mało atrakcyjne – zajmują po prostu zbyt wiele czasu, a ponadto są nadal mało dostępne (nie każdy ma kartę/konto w internecie). Z tego powodu w dziedzinie mikropłatności bezapelacyjnym liderem są płatności SMS, czyli tzw. SMS Premium. Jest to najszybsza i najłatwiej dostępna metoda zapłaty za usługi warte kilka-kilkanaście złotych.

 >>>Więcej o płatnościach SMS<<< 

Wiele firm, które specjalizują się wyłącznie w mikropłatnościach, ogranicza swoje usługi jedynie do usługi Premium SMS. Warto jednak wybrać system płatności, który oprócz oferowania płatności SMS, umożliwi także płatność przelewem czy za pomocą internetowego portfela. W ten sposób to klient będzie miał wybór, w jaki sposób zapłacić za kupiony produkt.

Co polecamy? 

Jest wiele systemów, które oferują obsługę mikropłatności. Z naszej strony polecamy stabilną platformę HotPay.pl:

 

HotPay Premium SMS

 

 

 

 

 Dowiedz się więcej o serwisie HotPay.pl

Serwis HotPay zajmuje obecnie 1 miejsce w rankingu systemów obsługi SMS Premium w Polsce:  Ranking firm SMS Premium

 

Platnosci24.com © 2010-2017 Płatności i przelewy online, systemy płatności i portfele internetowe, płatności sms premium rate, direct billing | Polityka prywatności | Polityka cookies