reklama:

Przelewy online

Płatności kartą płatniczą

SMS Premium

Portfele internetowe

Płatności gotówkoweO serwisie

Platnosci24.com to poradnik poświęcony płatnościom internetowym. W zwięzły i przystępny sposób opisujemy możliwości wdrożenia płatności na stronach WWW.

Przelewy online - internetowe przelewy bankowe 

Przelewy bankowe to powszechnie uznana, najpopularniejsza metoda rozliczania transakcji bezgotówkowych na całym świecie. Wraz z rozwojem Internetu pojawiły się przelewy online, które są szybsze, tańsze i wygodniejsze. Usługa szybkiego przelewu online jest kolejnym krokiem w procesie ewolucji rozliczania transakcji bezgotówkowych. 

Według statystyk aż 80% transakcji bezgotówkowych przeprowadzanych w sieci jest opłacanych właśnie za pomocą przelewów internetowych. ePrzelewy są zatem najpopularniejszą formą płatności elektronicznych. 

Charakterystyka płatności przelewem online 

Szybkość - Nie da się dokładnie określić ile idzie przelew bankowy online, gdyż zależy to od rodzaju wykonywanego przelewu. Przelewy transferowe tj. mTransfer albo Płacę z Inteligo, są natychmiastowe. Internetowe przelewy międzybankowe (np. z PKO BP do BZ WBK) trafiają zwykle do odbiorców na drugi dzień. Czas ten można skrócić do kilku minut dzięki BlueCash

Koszt - opłaty za płatność przelewem są różne, w zależności od banku. Coraz więcej banków internetowych udostępnia usługę przelewów online za darmo. Niektóre jednak pobierają za nią opłaty, zwykle rzędu 0,50 – 1zł. 

Bezpieczeństwo - bezpieczeństwo przelewów internetowych gwarantuje bank poprzez systemy informatyczne, szyfrowanie danych oraz hasła jednorazowe. Więcej o bezpieczeństwie płatności w sieci 

Dostępność - przelewy internetowe to najbardziej rozpowszechniona metoda rozliczania transakcji bez wychodzenia z domu. Są one dostępne dla wszystkich tych, którzy posiadają internetowe konto bankowe. 

Ograniczenia - największe ograniczenie dla przelewów online stanowią… granice. Przelewy zagraniczne przez internet są stosunkowo drogie i trwają zbyt długo jak na standardy sieci. Ponadto na „zwykłe” konto bankowe możemy przyjmować tylko płatności w złotówkach. W przypadku obcych walut potrzebne jest konto walutowe. 

Jak to działa?  

Przelew internetowy niewiele różni się od swego tradycyjnego odpowiednika. W zasadzie jedyna różnica to fakt, że wszystko dzieje się za pośrednictwem sieci. Wystarczy zalogować się na swoje konto bankowe, wybrać polecenie przelewu i wypełnić formularz wpisując dane odbiorcy, numer konta, tytuł przelewu i kwotę jaką chcemy wysłać.

Każdy przelew online musi zostać potwierdzony kodem jednorazowym. Jest to dodatkowa procedura bezpieczeństwa, dzięki której pieniądze z konta może przelać tylko jego właściciel. Kod jednorazowy w zależności od banku otrzymujemy poprzez SMS lub też w formie „fizycznej” w postaci karty kodów.

Platnosci24.com © 2010-2017 Płatności i przelewy online, systemy płatności i portfele internetowe, płatności sms premium rate, direct billing | Polityka prywatności | Polityka cookies