reklama:

O płatnościach internetowych

Jak to działa?

Formy płatności w Internecie

Korzyści

Bezpieczeństwo płatności

Mikropłatności

Wybór systemu płatności

Instalacja płatnościO serwisie

Platnosci24.com to poradnik poświęcony płatnościom internetowym. W zwięzły i przystępny sposób opisujemy możliwości wdrożenia płatności na stronach WWW.

Płatności internetowe a kwestie bezpieczeństwa 

Czy płatności internetowe są bezpieczne? 

Najważniejszą kwestią w dziedzinie płatności internetowych jest zapewnienie bezpieczeństwa dla wszystkich transakcji wykonywanych za pośrednictwem sieci i systemów płatności. 

Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie chce otrzymywać płatności od swoich klientów poprzez jeden z opisywanych przez nas serwisów, to powodem jest zazwyczaj właśnie sprawa bezpieczeństwa.

W rzeczywistości obawy są bezpodstawne – płatności internetowe są w pełni bezpieczne. A przynajmniej gwarantują nie mniejszy poziom bezpieczeństwa od tradycyjnych form płacenia.

Zabezpieczenia przelewów i płatności internetowych

Wszystkie transakcje, które wykonujemy poprzez Internet są zabezpieczone na wiele różnych sposobów, tak, że przechwycenie danych lub pieniędzy jest praktycznie niemożliwe. Na bezpieczeństwo płatności internetowych wpływają następujące czynniki: 

  • Szyfrowanie transakcji – wszystkie strony, na których odbywają się transakcje pieniężne, a więc strony banków czy strony płatności sklepów internetowych są zabezpieczone 128 – bitowym protokołem SSL. Wszystkie informacje jakie podajemy są zaszyfrowane, co uniemożliwia ich przechwycenie. 

  • Identyfikacja i weryfikacja – wszystkie transakcje bankowe wymagają wcześniejszej identyfikacji użytkownika. Aby uzyskać dostęp do swojego konta klient musi podać swój login i hasło. Dodatkowo każda transakcja wymaga identyfikacji poprzez tzw. hasła jednorazowe, które otrzymujemy od banku na specjalnej karcie przysyłanej pod nasz adres zamieszkania lub przez SMS. Podobna procedura następuje w wypadku płatności kartą kredytową. Karta musi zostać najpierw zweryfikowana, zanim będzie mogła zostać użyta jako środek płatności w Internecie

  • Tajność – żadna strona transakcji, a więc kupujący, pośrednik i sprzedający, nie otrzymuje, nie zapisuje ani nie przechowuje w żaden sposób danych kontrahenta. Informacje na temat dostępu do kont bankowych czy numery kart kredytowych są znane tylko ich właścicielom. Wszystkie informacje są wpisywane wyłącznie na oficjalnych, zaszyfrowanych stronach banku lub firm autoryzujących karty płatnicze.
  • Kontrola – wszystkie banki działające w Internecie, systemy płatności internetowych oraz operatorzy kart są kontrolowane przez odpowiednie instytucje nadzoru finansowego w krajach, w których są zarejestrowane. W Polsce jest to na przykład Prezes Narodowego Banku Polskiego.

Jeśli wahasz się przed skorzystaniem z płatności internetowych lub boisz się przelewać pieniądze przez Internet, informacje te powinny rozwiać Twoje obawy. Jeśli tylko będziesz korzystał ze znanych, sprawdzonych systemów płatności, Twoje pieniądze na pewno będą całkowicie bezpieczne.

Platnosci24.com © 2010-2017 Płatności i przelewy online, systemy płatności i portfele internetowe, płatności sms premium rate, direct billing | Polityka prywatności | Polityka cookies